• |
ide | kryesore

Ndihma ekonomike/ Basha: I ke detyruar të sheshin gjakun në trup për një pako me makarona

Lajme, Të fundit

Në mocioni me debat për ndihmën ekonomike me kryeministrin Rama, kreu i opozitës ka sjellë disa dëshmi me foto të personave që u janë hequr ndihma ekonomike. Mes rasteve të shumta Basha ka sjellë edhe rastin e rëndë të një familjeje ku kryefamiljari ka shitur gjak, sipas kryedemokratit, për të blerë makarona.


Ardian Danin, e ke detyruar që të sheshin gjakun në trupin për një pako me makarona. I vdiq gruaja dhe jeton me 3 fëmijët.  Pse ia hoqe ndihmën ekonomike? Ti nuk e pe se jeton me kufjet e oligarkëve ne vesh.” – u shpreh Basha.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.