• |
ide | kryesore

Atentat me armë në Bulqizë, dy vëllezërit i shpëtojnë plumbave për mrekulli

Arkiva

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur sot në Bulqizë. D vëllezër i kanë shpëtuar mrekullisht plumbave ndërsa ishin duke lëvizur me mjetin e tyre në rrugën e pazarit, Qytet i Vjetër Bulqizë. Policia njoftoi se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip “Opel”, ku udhëtonin dy shtetasit E.M., dhe E.M., (vëllezër) banues në Bulqizë, pa shkaktuar dëmtime në njerëz.


Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale të kryera nga shërbimet e policisë ka rezultuar se autori i dyshuar i kësaj ngjarje është shtetasi Elidon Tançi, 19 vjeç, banues në Bulqizë, i proceduar më parë nga Policia për veprën penale “Dëmtime tjera me dashje”, po për konflikt, i cili është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e tij.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu