• |
ide | kryesore

Autorizimi i Metës për Bushatin/ Dule: Zhvillim i pritshëm dhe i dëshiruar

Lajme, Të fundit

Në ditën Kombëtare të Greqisë, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për autorizimin e ministrit Ditmir Bushatit për çeljen e negociatave me shtetin grek për çështjen detare. Dule u shpreh se zhvillim ishte i pritshëm dhe i dëshiruar.


Dule tha se mes dy vendeve ka nisur një fazë e re marrëdhëniesh. Mes të tjerash ai theksoi se lidershipi politik nuk mund të cenoje marrëdhëniet mes popujve, ndërsa pohoi se në 4 vitet e fundit ka pasur hapa pas.“Kjo është një fazë e re në marrëdhëniet mes dy vendeve. Çelet rruga në aspektin teknik dhe politik. Por dhe për integrimin e Shqipërisë në BE. Themeli i marrëdhënieve mes dy vende, ato të popujve. Lidershipi politik nuk mund të cenoje marrëdhëniet mes popujve. Ne 4 vitet e fundit hapa mbrapa në këto marrëdhënie. Ndaj është momenti për te rikuperuar kohen e humbur”, – u shpreh Dule.1 Comment

  1. te vetmet kategori njerzore qe kan humbur gjat gjith historis njerzore dhe perseri do humbin ,ishit te gjith ato qe u perfshin ne padrejtesi,po perse ndoll kjo sepse padrejtesine zoti njeriut ja ka ndaluar ,dhe te vetmet kategori njerzore ,qe kan fituar ne cdo periull te jetes dhe do fitojne ishin te drejtit ,e perse ndoll kjo ,sepse zoti gjithesis na krijoj me drejtesi beri shembull permes ligjeve te tije qe me drejtesi funksionon gjithcka ,cdo dobi , dhe me drejtesi urdheroj te punojme sipas ullzimit tije ,kush vepron sipas drejtesise se tije shperblehet ne dy botet,dhe kush vepron me padrejtesi ndeshkohet ne dy botet,sikur ta ndinin njerzit ,e padrejte se cfar i pret ,prej zotit tyre sdo ti zinte gjumi nates deri cdo padrejtesie te bere kujdo ti kthenin hakun qe te mos pranonin tu dale shpirti duke bere tjereve padrejtesi ,e sikur ta dinin se sa shum zoti mallerishem shperblen veprat e mira drejta pasterta sdo ti zinte gjumi ter naten ne adhurim ndaj zotit dhe meditim per te gjetur ndonje veper te mire per ta kryer me sinqeritet qe te fitojne meshiren e zotit,dhe shperblimin e tije ,ne fakt ne esence sejcili te miren drejten paqen qetesine e deshiron per vete eshte natyralitet krijimi por cti besh qe se kuptuan qe cfar deshiron per vete arrihet vetem duke deshiruar me pare dhe per tjetrin ,sepse keshtu zoti i unifikoj zgjilljet dobin ,dhe fatkeqesisht mbeten te humbur duke i bere padrejtesi vetes ,nderkohe qe padrejtesin sejcili po ti behet e urren ,vall a keni logjik te bindeni nese te miren vetes ja deshironi te keqen jo dhe veproni keq tjereve dhe mendoni se po i beni vetes mire,a jeni njerez me zemer shpirte apo format njerzore te pa shpirte dhe te pa meshireshem per vet veten tuaj,,meditoni tek e verteta se do bindeni mos u zhgenjeni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *