• |
ide | kryesore

Del skema e trafikut, si shkonin shqiptarët drejt SHBA-së, Britanisë e Kanadasë

Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit ka publikuar sot skemën e plotë të trafikimit të 1 mijë shqiptarëve nga Shqipëria, drejt vendeve të BE-së me destinacion final Anglinë, Kanadanë dhe SHBA-të.


ITENERARET QË PËRDORNIN PËR TË TRAFIKUAR SHQIPTARET


Shqipëri – Itali – Mbretëri e Bashkuar
Shqipëri – Francë – Mbretëri e Bashkuar
Shqipëri – Bullgari – Belgjikë – Republika Domenikane – SHBA / Kanada
Shqipëri – Spanjë – Amerika Latine – SHBA/Kanada
Deri më tani janë arrestuar 39 shqiptarë, ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Mega-operacioni u finalizua të shtunën nga Policia e Shtetit, ndërsa u prenë lidhjet e shqiptarëve me 7 grupe kriminale që vepronin në të gjithë Europën.

Nga operacioni u mësua se shqiptarët paguan 7 mijë paund për të shkuar në Angli dhe 25 deri në 30 mijë dollarë për të shkelur në Kanada dhe SHBA.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.