• |
ide | kryesore

Shikoni këto FOTO: A duhet të shpallë qeveria gjendjen e emergjencës në Shkodër? 

Lajme, Të fundit

Përmbytjet në Shkodër sa vijnë e shtohen. Qyteti është lënë në mëshirë të ujit dhe fatit, ndërsa shkarkimet nga HEC-et mbi Drin vazhdojnë.


Bashkia dhe banorët kanë bërë thirrje për shpalljen e gjendjes së emergjencës, por për qeverinë shqiptare nuk ka ndonjë emergjencë.


Ndërsa sot kanë ardhur pamje të përmbytjeve, ku duket se në Shkodër mund të lëvizësh veç me varka.


2 Comments

  1. Po, dhe duhet t’i demshperbleje, se ato permbytje u bene nga hapja e portave te hidrocentraleve. Kjo nuk eshte thjeshte fatkeqesi natyrore.

  2. Ajo qe verej une jane ndertimet skandaloze te ketyre banoreve te papergjegjshem. Ke te demshperblesh o zoteri? Me parate time te demshperblesh keta te çmendur? Ata e dine qe permbyten, ç’duan qe ndertojne ne token e bukes. Aty ne koder, siç kane bere te paret e tyre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.