• |
ide | kryesore

Situata me përmbytjet në Shkodër sipas Olta Xhaçkës

Lajme, Të fundit

Gjatë inspektimit në zonat e përmbytura në Shkodër, në Anën e Malit dhe në Dajç, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka u shpreh se mbi 550 efektivë të Forcave të Armatosura janë 24 orë në shërbim të qytetarëve. Ministrja deklaroi se çdo strukturë do të mbajë përgjegjësitë e saj lidhur me përmbytjet.

“Prioritet evakuimi i banorëve dhe i gjësë së gjallë. Në 10 ditë janë evakuuar mbi 2500 krerë bagëti. Kanë mbërritur 90 ton koncentrat dhe pritet të mbërrijnë 300 ton koncentrat për bagëtinë . Çdo strukturë të mbaj përgjegjësitë e saj. Janë vendosur 2000 thashë në argjinaturën Pentarit dhe gjatë gjithë ditës së sotme është punuar për mbrojtjen e argjinaturës së Çasit”- u shpreh Olta Xhacka.

1 Comment

  1. ‘ SIPAS OLTA XHACKES’ … Ja pra Bushati me nje shprehje te thjeshte e hedh helmin mbi lajmin e dhene.

    Po te shikoni ne te gjitha lajmet qe vijne nga zonat e permbytura ne kete portal nuk gjejme fraza te tilla ‘ SIPAS FILANIT , SIPAS FISTEKUT’ ..

    pra ju o lexues mos i besoni keto gjera se i ka thene nje minsitre e qeverise..

    E trishtueshme dhe shume medioker.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu