• |
ide | kryesore

Thaçi e konfirmon: Jam në Amerikë, po koordinohem për bisedimet me Serbinë

Lajme, Të fundit

Një ditë pasi ka folur Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i cili ka thënë se ndodhet në SHBA për shkak të Kosovës, këtë e ka bërë edhe Presidenti Hashim Thaçi. ai ka thënë se ndodhet në SHBA për t’u koordinuar me Washingtonin për bisedimet me Serbinë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas raportimeve se ai po zhvillonte një vizitë të fshehtë në SHBA, ku gjendej edhe Aleksander Vuçiq, ka konfirmuar edhe vetë se po qëndron në Washington. Për Radion Evropa e Lirë, Thaçi ka thënë se ka shkuar atje për të vazhduar bisedimet më ndihmëssekretarin amerikan të shtetit, Wess Mitchell, i cili javë më parë vizitoi Prishtinën.1 Comment

  1. shpresojme qe kur te kthehesh ne kosove te kthehesh si hashim thaci ,dhe jo si hashimovic thanasi,ne kuptimin e pergjilleshem te mendimit fjale s dhe veprimit je i zgjellur si perfaqsues populli merr mendimin e popullim mbro dhe shpreh interesat e tije ti ke pergjegjsi per popullin por nese se justifikon me ndershmeri shpejt pergjegjsia te kthehet ne llogari je perfaqsues dardan i kombit ilir mos trallto kombin tend liridashes se nje komb 15 milionesh do kesh pas nese behesh prej te drejteve,dhe nuk trallton bashkombasit tuaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu