• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet Bashës për Shkodrën e përmbytur: Kazan dixhital me foto të vitit 2010

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të Lulzim Bashës për përmbytjet në Shkodër dhe gjendjen e rënduar në këtë rreth. Në një status në “Facebook”, ndonëse Basha publikoi video, Rama thotë se po bëhet propagandë me foto të vitit 2010.


Sipas tij, shteti është në krye të detyrës.


POSTIMI:

“Shkodër – (Përtej propagandës së kazanit digjital me foto të përmbytjeve të vitit 2010) SHTETI NË KRYE TË DETYRËS”, – shkruan Rama, teksa sjell edhe një album me foto të ministrave në terren dhe strukturave të tjera të shtetit pranë banorëve.


4 Comments

  1. Kur do te vije ajo dite qe te te fusin Ty ne ndonje kazan dhe ti ven kapakun e tia saldojne qe te mos dalesh me kurre dhe te shpetojme te gjithe.

  2. I cmenduri i ballkanit kujton se kushton me shume se ata njerez ne shkoder e rrethina. PO dil e shko mor kaush partie e te shohesh se si vuajne e c;po heqin ata njerez, e pastaj na fol me fjalorin tend karagjoz . Re aliteti pote flet per dite, qe po te thone te shpallet gjendje e jashtezakoneshme, kurse ti,, si kurva e ketij pushteti na shihesh ne pasqyre, Keto jane shenjat e nje KM kriminel me nuanca fashizmi te urrejtjes krahinore. Do pendohesh por do jete vonemor katil i popullit.

  3. Kjo bande qeveritare tallet pa meshire me Shkodren e veriun ne teresi. E fyejne, e poshterojne, tallen, i vjedhin votat. Kane pajtuar disa merecenare beriore banfite e trafikante per te percare veriun. Zgjodhen disa kriminele e injorante si turpin e veriut ne parlament: Frroku, Ndoka, Prenga, Sterkaj, Ndreu etj, fatkeqesisht nga komuniteti katolik duke poshteruar komunitetin e gjithe veriun. Ndersa jugoret bandite i mbron e i promovon. Tahirin e mbron me vota ne parlament, kryebashkiakun e Lezhes e arreston ne mes te qytetit. Pse ka rene aq poshte krenaria veriore qe te tallet nje vlleho-sllav si Rama e nje vemje pederast si Bushati, i biri i nje krimineli? Permbytet Vlora e Fieri e gjithe burimet materiale shkojne atje kurse me Shkodren e veriun tallen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.