• |
ide | kryesore

VETTINGU/ Shkarkohet gjykatësi i Kushtetueses Fatos Lulo, nuk justifikoi pasurinë

Lajme, Të fundit

Fatos Lulo, anëtari i Gjykatës Kushtetuese nuk e ka kaluar Vettingun për shkak se nuk mund të justifikonte pasurinë e tij. Në përfundim të vlerësimit të gjykatësit, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e shkarkoi gjykatësin nga detyra për shkak të pasurisë së tij.

Gjykatësi Fatos Lulo nuk arriti të justifikojë 480 mijë dollarë me të cilat do të blinte një shtëpi në Kanada dhe 100 mijë euro. Të dyja këto shuma, gjykatësi pretendoi se ia kishte marrë të motrës hua apo si dhuratë.

6 Comments

  1. Te jesh pa emer,eshte sic thote fjala popullore:Je pa din,e pa imam. Por akoma me keq,eshte kur emerin ja heq vehtes me vetedije.Kjo eshte me te vertete maskarallek.

    1. Me mire ‘ i paemer’ se sa te te rrjedhi mendja dhe ta kujtosh veten per ‘KRISHTIN’ … Ky nuk eshte maskarallek … por eshte budallallek. , ididotllek.

  2. Vetingu eshte mire qe behet, por kur behet me drejtesie jo anesi. Por kush jane personat qe na i merrkan ne pyetje, nga vijne, e c;te kaluar kane, e sa pasuri reale e te maskuar kane A jua din kush ketyre? NEJSE.Vetingun duhetme pa tjetersi qe ta kaloi edheqeveria, sepse a po themi dhe flasim per vjedhje qeveritaresh, a foletper oligarkete mareveshjet e tyreper ndertime, e koncesione? Pasi ta bejne vetingun keta te korruptuar, gezohet e drejta qe cdo funksionar te kaloi ne veting. Nese nuk zbatohet kjo drejtesi gezojme te drejten te themi qe drejtesi nuk ka dhe parulla qeveritare eshte; BENI SI THEME UNE(RAMA) E MOS BENI SI BEJ UNE.(RAMA)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu