• |
ide | kryesore

Basha me banorët e përmbytur në Shkodër: Edi Rama ti japë fund heshtjes fajtore dhe kriminale

Lajme, Të fundit

Kryedemokrati Lulzim Basha ndohet qysh nga dita e djeshme në Shkodër. Ai teksa vizitoi banorët e përmbytur në Shkodër i bën apel të fortë qeverisë dhe kryeministrit Rama të shpallë gjendjen e emergjencës.

Të shpallet menjëherë gjendja e emergjencës në Bashkinë e Shkodrës dhe të Vaut të Dejës! Përgjegjësi për përmbytjen e Shkodrës, është KESH me shkarkimet nga kaskada e Drinit. Edi Rama ti japë fund heshtjes fajtore. Mosshpallja e emergjencës është e papërgjegjshme dhe kriminale” – shkruan Basha ne faqen e tij ne FB, teksa poston foto me banoret e përmbytur.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.