• |
ide | kryesore

Patozi: Ky është fundi për Bashën, PD s’ka as projekt as lidership (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Me devizën “Askënd për të humbur dhe gjithkënd për të fituar”, 8 muaj më parë filloi lëvizja për ringritjen e Partisë Demokratike, me 11 pika bazë, sot ende e hapur për ndryshime dhe plotësime për të rikthyer Partinë Demorkatike të lavdisë së dikurshme. Kështu thekson ish-nënkryetari i kësaj force politike Astrit Patozi, kur bën tre dallime thelbësore mes Partisë Demokratike të 22 Marsit 1992 dhe asaj të 25 Qershorit 2017. Në një intervistë për ABC News një nga zërat më kritik të kreut të opzoitës, Lulzim Basha, ish-nënkryetar i kësaj force politike, Astrit Patozi, u shpreh mosbesues ndaj përfundimit të procesit të nisur nga PD për ndryshimet statutore. Sipas tij, kush pretendon se problemet vijnë thelbësisht për shkak të statutit është në rastin më të mirë naiv dhe në rastin më të keq maskon problemin e vërtetë. Ndiqni në videon më poshtë intervistën e tij të plotë.
5 Comments

 1. More z.Patozi! Po vendi ka rene ne humnere per shkak te qeverise narkotrafikante more djale. Edhe ti si media bythelepirese e Rames: sa keq po qeveris opozita

 2. Ik o Patoz Lushje , ik ore se nuk e nxjerr qimen nga qulli as ti e as Brequ…bini ere qelbesire bashke me xhozin…

 3. C;ar po kerkon ky ish deputet, qe na e skermiti PDne. Po nuk ukenaqet me kete gjendje qe e shpute ju e co, por pona qane hallin e PDse ,sot, atje ku ju jeni fajtoret. Ishit mire kur kishit karriket parlamentaree as ju binte nermendPDja. Fryheshit si deputete, por jo si demokrate. Shkermoqia qe thoni ju, po nga ju erdhi, e grupi tuajme mos angazhimin total me demokratet, por me interesat tuaja. Ne vend qe te pranoni gabimet, e bile fajet tuaja, kapeni pas fijes marimanges, si e si per te dale te paster nga ingranimi tuaj e shokeve e shoqeve per ta diskretituar PDne, sot qe ajo ka nevoje me shume per bashkim, ju po sabotoni, ne informimin e gjendjes shoqerore e ekonomike te vendit.Kjo pune e juaja , ju terheq me shume nga krraba tuaj, sesa me interesat demokratike te demokrateve shqiptar.

 4. PD Lindi e vdekur! S’ka patur dhe s’do te kete! Te gjithe te deshtuar,hajdute dhe vrases dhe edhe spiune dhe tradhetare! Tabaku?! Nje kukull barbi?! Varroseni PD bashke me Berishen dhe mercenaret e tij qe nga Tritan Preshi deri tek ky spiuni Ceka! Mjaft me! Krijoni nje perti te re Demokratike pa keta plehra neper kembe! Eshte e vetmja zgjidhje! Nuk behet stan me lepuj!

  1. E pra more Andi numër 1, 2 e 3, ky është qëllimi juaj.
   Që të zhduket fare partia demokratike që solli mendimin ndryshe në Shqipëri, e të rivijë PPSH, sot PS si një parti e vetme politike, njëlloj si në kohën e babait apo xhaxhait tuaj Enver.
   “Parti e vdekur” është partia socialiste që ndroi vetëm emrin nga PPSH e jo PD si partia e parë që doli si opozitë ndaj saj e fitoi me zgjedhje të lira pushtetin.
   Nëse do të fajësoheshte PD e partitë e djathta shqiptare, i vetmi faj i rëndë është se nuk e nxorën jashtë ligjit PPSH alias PS, si një parti kriminale e diktaturës enveriste 5 dekadash.
   Nëse do ta kishtë bërë këtë, nuk do t’ju a mbante b… enveristëve si ti, që akoma të flasin me po ate gjihë të propogandës enveriste, se kush mendon ndryshe nga ne, është “i vdekur”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.