• |
ide | kryesore

Kush është polici në Shkodër që iu vendos tritol në makinë

Lajme, Të fundit

Në Shkodër, gjatë natës u hodh në erë makina e një punonjësi të policisë. Mësohet se lënda plasëse është vendosur në makinën e Admir Lishit, i cili është shefi ekonomik tek drejtoria e kufirit dhe efektiv mbështetës në prapavijë.

Ky i fundit zotëron mjetin tip ‘Benz’ me targë AA 655 MK tek i cili në pjesën e prapme u vendos lënda plasëse duke i krijuar dëme materiale.


Ende nuk janë të qarta arsyet e vendosjes së lëndës plasëse. Pista e parë dyshohet për shkak të detyrës.

Mendohet se mund të ketë qenë një sinjal ndaj 40-vjeçarit për shkak se sasia e vendosur e lëndës plasëse ka qenë aq e vogël sa nuk i ka shkaktuar dëme të mëdha. Megjithatë nuk përjashtohen edhe ndonjë pistë tjetër. Grupi hetimor ishte në vendngjarje dhe po heton për të zbardhur të plotë atë që ka ndodhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.