• |
ide | kryesore

Reagon Vuçiç pas arrestimit të zyrtarit serb: Shqiptarët janë terroristë!

Arkiva

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i quajti shqiptarët terroristë në reagimin e tij të parë lidhur me arrestimin në Mitorvicë të Marko Gjuriç, drejtori i “Zyrës për Kosovën” në qeverinë serbe.


“Këto terroristë të mjerë kapën Marko Gjuriç, e tërhoqën atë përgjatë rrugëve të Prishtinës. Çdokush që ndikoi në rrëmbimin e Marko Gjuriç do t’u përgjigjet autoriteteve serbe”, – tha Vuçiç.


“Sot ishte një ditë e vështirë për ne, terroristët shqiptarë donin të tregonin fuqinë e tyre. Ata e treguan këtë. Ne do të ruajmë popullin tonë” – tha Vuçiç pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë në Beograd.

Gjithsesi Vuçiç bëri edhe apel për qetësi duke i kërkuar popullit serb në Kosovë të qëndrojë i qetë.
“Terroristët s’do të guxojnë t’u bëjnë asgjë”, – ka thënë Vuçiç duke shtuar se: “Serbia kurrë nuk do të provokojë kënd”. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. se cili eshte terrorist ne nje shekup jan faktet qe pasqyrojne ,shqiptaret jan ne trojet e tyre kurse skllave ballkanas erdhen ne trojet tona ,ceshtja eshte ,te flasim me urtesi se cili do behet i pari ,nga ballkanasit se cili do behet celes zgjilljet per ket barbari 1 shekullore ne mesin tone qe ketu te vijne paqa .sepse drejtesia eshte rruga paqes dhe padrejtesia rruga luftes shkatrrimit dhe kapitullimit,dhogaritni qe ne ket konflikt jeni ketu ne toke jo vini nga qelli beni cte doni ketu dhe fshiheni ne,qielle ,llogaritni qe duke ju bere padrejtesi tjereve po i beni padrejtesi vetes duke vrare tjere po vrisni veten tuaj drejtperdrejte sepse soti krijuesi tokes qejve ligjeve ,keshtu e thot kush ben mire e ka per vete kush ben keq e ka kunder vetes,dhogaritni qe jeni brenda frontit hapsires se krijimit dhe kontrollit zotit,dhe veprat tona maten me ligjet dhe gjykimin e tije ,ku padrejtesine e ndeshkon dhe drejtesine veprat e mira i shperblen ,dhogaritni qe liria e sejcilit eshte vetem zgjellje veprimit mendimit fjales ,kaq eshte forca jone per mire apo per keq por binduni qe sipas veprave do tu vijne shperblimi llogaritni qe padrejtesia nuk triumfon dhogariteni qe te padrejtit zoti i ndeshkon ne dy botet,dhe te drejtit i shperblen dijeni se jeta eshte sprove dhe se ne po sprovohemi me gjithcka,dijeni ze zoti ka urdheruar drejtesine te verteten ta veprojme dhe respektojme dhe se i malli zot asht me te drejten ,binduni ne keto pastaj beni cte doni por diten e llogarise do me keni deshmitare pran te mallit zot ne nje dite kur ju sdo keni fuqi as mundesi per asgje mbasi i tere pushteti do jete ne doren e gjithpushteteshmit ,ku kur te pyeteni perse bete padrejtesi ne tok ,da e ditet qe eshte mekat ,ju do thoni jo do thone engjujt qe po ju shohin po te verteten ua tha filani e filani dhe filani ,keshtu qe puna juaj do jet ne vishtiresi ,ju ftoj te thelloheni ,kthehuni zotit tuaj te penduar dhe nenshtruar dhe mos u beni mekatare te mellenje dhe krijuesi juaj ta ndalojne meshiren e tije ndaj jush ,largohuni nga padrejtesia mos jua merrni tjeret mekatet,me padrejtesi se zoti do ju ndeshkojne ashper ,ikni nga padrejtesia jeni ne kohe per shpetim ,kthehuni zotit tuaj mshires dhe faljes tijesepse cfardo qe tjerve tu beni po ja beni vetes suaj moss u beni protagonistet per fundin e kesaj bote dhe fillimin ne boten tjeter ta keni ne ferrin e perjeteshem sepse padrejtesin vepruesit e saje zoti i ndeshkon ashper

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu