• |
ide | kryesore

(FOTO) “Shikoni gjendjen skandaloze të Urgjencës së Tiranës”

Lajme, Të fundit

Deputeti demokrat Bardh Spahia publikoi disa pamje ku duket se në çfarë kushtesh ndodhet Urgjenca e Tiranës.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Spahia shkruan se autoambulancat nuk kanë paisjet e nevojshme dhe ka mungesa të theksuara në personel.


Postimi i plotë: 

Kur pamjet flasin vete e cdo koment do ishte i tepert. Keto jane pamje nga Urgjenca e Tiranes.

Autoambulanca pa asnje paisje per ti ardhur ne ndihme pacienteve si dhe kushte skandaloze te ambienteve te urgjences. I gjithe sherbimi mbulohet nga 6 autoambulanca ku duhet te punojne 30 vete personel ne cdo turn( mjeke, infermiere, shofere).

Shqiptare , “Rilindja” demton rende jo vetem xhepin por edhe shendetin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu