• |
ide | kryesore

Protesta në Rrugën e Kombit, Arta Marku: Ndëshkim për këdo që shkeli ligjin

Lajme, Të fundit

Për ngjarten në Rrugën e Kombit, reagoi me anë të një deklarate edhe Prokuroria e Përgjithshme. Kryeprokurorja Arta Marku thotë se po ndjek me vëmendje ngjarjet e zhvilluara në protestën pranë Tunelit të Kalimashit.


Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Kukës dhe drejtuesja e saj Alketa Nushi me një grup prokurorësh, shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për të gjetur autorët dhe shkaktarët e dhunës.


“Kryeprokurorja znj.Arta Marku kërkon, mbështet dhe vë në dispozicion të Prokurorisë së Kukësit të gjitha burimet logjistike dhe njerëzore për zhvillimin me intensitet dhe rezultativ të hetimeve dhe vendosjen përpara përgjegjësisë penale të cilitdo që ka shkelur ligjin.

Prokuroria është në komunikim të vazhdueshëm dhe në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, po kryen hetime për zbardhjen e ngjarjes” – thuhet ndër të tjera në deklaratën e Prokurorisë së Përgjithshme. ©LAPSI.al


11 Comments

  1. Pemiresohu nga ana profesionale, moj prokurore se deri me tash ke bere veprimeqe je treguar jo si prokurore por si SHERBETORE. Me postin e falur mos e luaj shume ,,,,,karriken, Kryeje detyren nese e din kur na flet per ndjekeapo hetim, shihe edhe provokimin e forcave te rendit nese e ke me mend, por ti je aty te kryejsh e te cosh ne vend urdherat e tutorit te qeverise, vetem per hetim , edrejtesi ju nuk mund te flisni.

  2. Merru me surrelin po ta mbajti dhe po je trime moj arta

    Mos u merr me popullin qe demostron kunder ketij regjimi antipopullor

  3. shoqja te merret ne pasurine e politikaneve, duke fillu nga Surreli. Fukarenjte per buken e gojes po luftojne.

  4. prokurore te vije turp , qe do te mirresh me demostrusit , miru me ato qe i cuan per te demostruar pasi pupulli i pa ngrene duhet te paguaje si shume taksa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.