• |
ide | kryesore

“The Daily” publikon listën e 10-të femrave më të bukura, Selena në krye

Paparazzi, Slider

Bukuria mund të përkufizohet si një karakteristikë e një pamja femërore që i siguron një personi një përvojë perceptuese të kënaqësisë.


Ndonjëherë përvoja e bukurisë përfshin një interpretim të disa karakteristikave si ekuilibër dhe harmoni që gjithmonë shkakton ndjenjë tërheqjeje.


Këtu është lista e 10 grave më të bukura në botë për 2018 nga ana e brendshme dhe e jashtme që presigjozja ‘the Daily’ ka realizuar.

Pia Alonzo Wurtzbach.

Pia është aktore filipinase dhe ka punuar si host dhe model televiziv. Profesionalisht ajo njihet si Pia Romero. Ajo u nderua dhe u kurorëzua si univers në vitin 2015 dhe mbajtës tjetër i titullit të konkursit të bukurisë.

Emilia Clarke

Emilia Clarke është një aktore angleze me një fytyrë të bukur në formë katrore. Ajo lindi në Londër më 23 tetor 1986.

Adriana Lima:

Adriana është një aktore dhe model braziliane e lindur më 12 qershor 1981.

Lima është modelja e katërt në botë me e paguar ndërsa në vitin 2016 zuri vendin e dytë me rreth 10.5 milion dollar.

Priyanka Chopra

Priyanka Chopra është një aktore indiane, producent, filantrop dhe këngëtare.

Amber Heard
Amber Heard është aktorja amerikane, e lindur më 22 prill në Austin të Teksasit.. Amber Heard u bë i suksesshëm në vitin 2008 me rolet në filmin ‘pineapple express’.

Pixie Lott

Pixie Lott është një këngëtare, aktore dhe kompozitore angleze. Ajo ka lindur në Brimley të Anglisë në vitin 1991.

Ajo ka fituar 7 çmime dhe është nominuar për 18 të tjera

Deepika Padukone

Deepika është një aktore e filmave indianë ka lindur në Kopenhagë, Danimarkë më 5 janar 1986. Deepika është një nga aktoret më të paguar të botës. Ajo filloi karrierën e saj televizive si model në vitin 2005 .

Im Jin-Ah AKA NANA:

Im Jin-Ah është një këngëtare e suksesshme, model dhe aktore në Koren Jugor. Ajo u lind më 14 shtator 1991. 25 vjeçarja është e njohur nga të gjithë me emrin skenikë Nana.

Bukuroshja koreane ka marr dhe disa çmime bukurie ku ndër to rendisim si më të bukurën e Azisë.

Liza Soberano:

Emri i plotë i Liza Soberano është Hope Elizabeth Soberano. Ajo u lind më 4 janar 1998, në Santa Clara të Kalifornisë. Ajo ishte vetëm nëntëmbëdhjetë vjeçe kur u konsideruar si femra e dytë në botë me e bukur.

Selena Gomez:

Selena Gomez, do të ishte tronditëse nëse dikush nuk e ka dëgjuar këtë emër për ndonjë arsye apo tjetër. Selena është e njohur për arsye të ndryshme tek të rinjtë dhe adoleshentët. Ajo u lind në Grand Prairie, Texas, U.S.A më 22 korrik 1992. Ajo është 25 vjeç dhe konsiderohet si gruaja më e bukur në botë. Ajo ka vepruar për serialin televiziv të fëmijëve ‘Wizards of Waverly Place’ në Disney Channel. Ajo arriti të marrë famë dhe mori shumë oferta të tjera në shfaqje televizive dhe filma. Ajo krijoi kompaninë e saj të prodhimit të quajtur ‘July Moon Productions’ në vitin 2008.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu