• |
ide | kryesore

Mosbindja civile/ Opozita takim në selinë e PD

Lajme, Të fundit

Opozita e bashkuar po zhvillon një takim në selinë e Partisë Demokratike.


Raportohet se përfaqësues të PD-së, LSI-së dhe forcave të tjera aleate janë mbledhur në selinë blu për të diskutuar për aksionin e madh opozitar që është lajmëruar të nisë nesër.


Ky takim vjen pas vendimit të Gjykatës për 23 protestuesit e arrestuar për tubimin në Rrugën e Kombit, 11 prej të cilëve u lanë në burg.

Opozita prej dy ditësh ka paralajmëruar mosbindje civile. Sipas Partisë Demokratike, protestuesit kuksianë janë burgosur të shkelje flagrante të ligjit.

3 Comments

  1. Si Nuk doli nje Gazetar i Mencur ti Pergjigjet Thirjes Barbare te Kreut te Opozites Basha! Ta Zeme se per Momentin se Protesta do te Vazhdoje dhe Qeveria aktuale Bie. Ky Lider Opozitar “Behet Kryeminister” ido ti Qendroje Fjales Mos i Paguani me Taksa Shtetit !? Tjetra, Nuk ka Mbetur Emision apo Debat Politik rreth Vjedhjes se Rruges se Kombit dhe Perseri Emri i Ketij TRADHETARI per Faljen e Detit, Krimineli per 21 Janarin, dhe Vjedhjes se Rruges se Kombit PERSE NUK HETOHET, ARRESTOHET etj., etj. Te Gjithe e Dine dhe te Gjithe e Thone dhe Prokurorija tashme KA NDRYSHUAR! C’fare e Pengon Sot Prokurorine ta HETOJ dhe te “Mbyllen ato Goje te Liga”!? Mjafton te Kuptojme kete dhe Kupton se Cfare eshte Shqiperia me Politikanet dhe Pushtetaret e Saj!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu