• |
ide | kryesore

Përplasja para gjykatës, reagon Rama: Kur flas anglisht nuk flas për opozitën e vendit

Lajme, Të fundit

Gjatë ditës së sotme u mbajt në Tiranë një takim i eurosocialistëve ku ishte i pranishëm edhe Presidenti Sergei Stanishev. Në konferencën për shtyp pas takimit Rama u pyet në lidhje me tensionet e sotme në gjykatën e Tiranës gjatë seancës për 23 të arrestuarit në rrugën e Kombit.


I pyetur për forcat e shumta të policisë dhe akuzat e opozitës Rama refuzoi të përgjigje, por bërë edhe një ironi duke u shprehur se kur është më të huaj dhe flet anglisht nuk përgjigjet për akuzat e shqiptarëve. Kryeministri Rama u shpreh se në konferencë u diskutua për rekomandimin e hapjes së negociatave për anëtarësim. Ai tha se Shqipëria pret rekomandimin e hapjes së negociatave për anëtarësim.


Nuk i përgjigjem opozitës. Ka qenë dhe mbetet zgjidhja që duhet e do t’i japim atyre që janë subjekt i sistemit të pagesës dhe patjetër që do vlejë, un as kur flas anglisht as kur jam me ata që kuptojnë vetëm anglisht, nuk flas për opozitën e vendit. Jemi shumë të fokusuar tek momenti i çeljes së negociatave, por nuk harrojmë se ky proces i përafrimit të mëtejshme me BE ka dhe një anë tjetër të medaljes që BE të mbajë fjalën dhe të lejojë lëvizjen e lirë të qytetarëve të Kosovës. Jam i sigurt që presidenti i PES, do të shtonte me qëndrimin e tij publik një element të rëndësishëm” – u shpreh Rama

 

6 Comments

  1. Po qe se europa do te fuste ne BE vende me me rregjime kriminale, Shqiperia do e kish hyre e para ; Por nuk eshte keshtu siç rren, ky i organit seksual te thare!!

  2. Po qe se europa do te fuste ne BE vende me me rregjime kriminale, Shqiperia do e kish hyre e para ; Por nuk eshte keshtu siç rren ky organi i thare seksual!!

  3. Po banalisht kur e thote, e ka per te tijet, se opozites ky birko do tia shohi furine qe nga neser, bashke me kete popull qe e ofendon debili. Te shohim se si do dale. Nese nuk i dalin keto qindra police, le ti marre borxhemikut nga serbija, ose, ose edhe nga rusia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu