• |
ide | kryesore

Tensioni, fytyra e gjyqtares Alma Ahmeti flet qartë

Lajme, Të fundit

Sot në Gykatën e Tiranës u komunikua masa e sigurisë për 23 protestuesit e arrestuar për aktet e dhunës në Rrugën e Kombit. Vendimi u dha nga gjyqtarja e Kukësit, Alma Ahmeti. Situata e tensionuar jashtë dhe brenda sallës së gjyqit, reflektohej edhe në fytyrën e gjyqtarës teksa ajo po lexonte vendimin. Ajo lexoi me shpejtësi vendimin, pa e ngritur kokën dhe u largua. Më shumë tensioni shihej në momentin kur ajo lexonte masën e sigurisë ‘arrest me burg’. Vendimi për masën e sigurisë u dha në Gjykatën e Tiranës për shkak të kapaciteteve të vogla që kishte Gjykata e Kukësit.


©LAPSI.al 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu