• |
ide | kryesore

FOTOT/ Nis mosbindja civile e opozitës, qytetarë dhe deputetë bllokojnë rrugët

Lajme, Të fundit

Opozita ka nisur sot mosbindjen civile. Ne katër akse te vendit demokratët kane bllokuar rrugën, pak dite pas arrestimit te 23 qytetareve nga Kukësi te cilët protestuan për vendosjen e një takse 5 euro për kalim ne Rrugën e Kombit.


Në Vorë, Partia Demokratike ka vendosur qe te jene deputetet e Tiranës me ne krye liderin e opozitës, Lulzim Basha.


Ne rrethrrotullimin e Milotit do te jene deputetet e qarqeve te Veriut, ne Elbasan deputetet e kësaj zone me ne krye kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi, ndërsa ne Çerme te Lushnjës, deputetet e Jugut dhe Durrësit me ne krye Enkelejd Alibeajn.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.