• |
ide | kryesore

Daçiç: Kosova pranon ndarjen, por s’e lejojnë ndërkombëtarët

Lajme, Të fundit

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se Prishtina, sikur të bisedohej me të pa mentorët e saj, do ta pranonte propozimin e ndarjes së Kosovës. “Nëse do të bisedonim hapur për ndarjen e Kosovës, pa mentorë, Prishtina do të nisej nga interesat e saj dhe do të pranonte këtë propozim”, ka thënë Daçiç, për gazetën serbe “Blic”.


Ai ka thënë se fuqitë e mëdha, kur të përmendet demarkacioni dhe ndarja llogarisin se do të vinte deri te zhvendosja masive e popullsisë, sepse siç thotë ai, nuk e marrin parasysh se situata etnike në terren është në përputhje me propozimin për ndarje. Daçiç ka thënë se fuqitë e mëdha nuk duan të diskutojnë propozimin për ndarjen e Kosovës, sepse ata mendojnë se çështja e Kosovës është përmbyllur në vitin 2008, duke u nisur nga fakti se e kanë njohur pavarësinë./Telegrafi


1 Comment

  1. kush eshte ai qe nuk don te drejten e vet mbi siperfaqen e tokes ,sepse tek e drejta ka jeten zgjilljet e kush eshte ai qe nuk don jeten ,beni pyetje vetes ti i ndan te dreten tende me tjeret pasurit tuaja ,keto jane pyetje qe ju ju drejtohen me pas,me ke po flet ti ne emer te kombit shqiptare 15 milion banoresh apo ne emer te 10,apo 15 vetave te korruptuar ,nga ju apo te mbajtur nen trysnin e presionit dhe shantazhit ,provojeni te behet referendum mbar kombetare dhe merrni pergjigje cfar thot kombi shqiptare ,ku ktjimi cdo milimetre ,truall etnik as q nuk diskutohet ,por do befasoheni kur tu thone keni 100 vjet barbari qe ju duhet te demshperbleni shqiptaret,ku llogaria do shkojne ne qindra triliarda dollar qe qe u len ne koncesion tek shqiptaret gjitha vendet e ballkanit per nje shekull tjeter per te demshperblyer cfar ju ju bet shqiptareve ,keshtu eshte me mire dhe interese ,per fuqit prendimore te kufizojne rusin dhe favorizojne shqiptaret ,mbi ju sic favorizuan ju mbi shqiptaret qe tashme ua keni drellur ,,kete po kerkoni po i beni sherbimin dhe kete do gjeni mos u shqetsoni ,ka njerez ne kete bote qe peshkojne me kallam por ka qe peshkojne dhe me rrjete ju rat ne rrjetin e kurthave tuaja ,ku keti lloj peshkimi politik tashme nisur nga politikat strategjit interesat ceshtjes i eshte vene vula ku keshtu e drejta plotesisht po kthehet tek i zoti por bashke me te po theket dhe grabitesi per te vuajtur denimin qe meriton ,zoti eshte i mall shpetimi per ju eshte qe me shum ndjese urte dhe bute te lironi trojet shqiptare ashtu sic ishin perpara coptimit etnik ,keshtu mund te mbetemi miq dhe ti shpetoni koncesionit perfshi dhe shkatrrimin tuaj gjat nje procesi te zhvillimi te tille ,keshtu e shoh cmimin e padrejtesise nen kendin e zhvillimit te interesave sundimit mbar boterore te fuqive te medha ku shqiptaret ne unitet mendimi dhe veprimi ne kete ecuri kerkojne te drejten e vet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu