• |
ide | kryesore

Messi show/ Tripletë ndaj Leganes, shikoni VIDEON e golave

Sport

Një tjetër fitore dhe një tjetër rekord për Barcelonën. Me triumfin 3-1 ndaj Leganes, Barça shënoi 38 ndeshje pa humbje duke barazuar rekordin e vendosur në sezonin 1979-1980 nga Real Sociedad.


Protagonist në këtë takim ishte sërish Lionel Messi që realizoi të tre golat. Titulli i 25-të shumë pranë për blaugranët që ndodhen +12 pikë nga Atletico Madrid që nesër duhet të presë Real Madrid në derbin e “Santiago Bernabeu”. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu