• |
ide | kryesore

Ministri Xhafaj flet për “Eskobarin shqiptar” Met Kanani: S’do jetë i vetmi i arrestuar

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur në Report Tv edhe për shqiptarin e arrestuar pak ditë më parë në Turqi, Met Kananin, i cili nga mediat turke njihet si “Eskobari shqiptar”.
Xhafaj tha se Kanani kryeson një grup të strukturuar kriminal, ndërsa paralajmëroi të tjera arrestime pas prangosjes së tij nga policia turke.

“Është një person me aktivitet kriminal i cili ka një aktivitet kriminal intensiv në fushën e trafikut të drogës. Është i njohur për aktivitetin kriminal jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Greqi. Ky procedim policor ka avancuar duke qenë një angazhim i përbashkët i disa agjencive përfshirë edhe ato turke, e cila dha një rezultat shumë pozitiv. Ai nuk ishte dhe nuk do të jetë i vetëm në përgjegjësinë penale”, – tha ai.

 

5 Comments

  1. Kto gjera uk behen vetem dhe me vjen mjaft mire qe vallaj kemi nje bashkepunim te frytshem me vendet fqinje dhe me gjere.

  2. Iken ato kohra qe na dilnin me patllake ne brez nga blloku kta gangot. Policia eshte rikthyer ne institucionin me te besuar nga shqiptaret.

  3. Ceshtje ditesh jane edhe kta eskobaret e tjere te finanuar nga partit politike. Ky si jurist i vjeter shikon vetem ligjin dhe jo favoret qe kane bere paraardhesit e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu