• |
ide | kryesore

U procedua penalisht, reagon Basha: Nuk na arrestoni dot

Lajme, Të fundit

Për Lulzim Bashën, procedimi penal i tij dhe deputetëve opozitarë nga Policia e Shtetit është një veprim qesharak.


Në një prononcim për mediat, Basha u shpreh se e kishte për nder që procedohej për një kazuë të tillë.


“Veprim qesharak i hetuesit Rama–Marku, që ekzpozon për fat të keq atë që e kemi paralajmëruar me kohë. Kjo është faza e fundit e autokracisë, ku grumbullohen të gjitha pushtetet. Unë e kam për nder që të procedohem penalisht bashkë me qytetarët që janë ngritur në një protestë legjitime, për të mbrojtur 11kuksianët e arrestuar padrejtësisht. Mbahen aty sepse janë ngritur kundër një faji të pranuar të Edi Ramës për vendosjen e traut dhe tarifës në Rrugën e kombit. Beteja do të vazhdojë dhe askush prej nesh nuk trembet nga ky vendim qesharak të hetuesisë politike Rama-Marku. Ndaj i bëj thirrje qytetarëve të vazhdojmë rrugën që kemi nisur. Nuk na arrestojnë do të gjithëve.”, – përfundoi Basha.

7 Comments

  1. ahaha keta i genjen mendja, keta mendojne sikur jane perendia, Juve do qire motra do futur ne burge edhe tju tredhin , race e keqe

    1. plotesisht dakort me ty.keta nuk e njohin shtetin Ndaj ka qene rrumpalle gjithe keto vjet.
      Ne gremine keto plehra, kete meritojne.

  2. Hajdutet dhe rrugacet kur futen ne burg sepse nuk rrespektojne ligjin dhe shtetin, e quakne qeverine komuniste 🙂 🙂 🙂 hahaha
    Tamam politike hajdutesh bejne, nuk e heqin kollaj zakonin qe kane patur me vite..

  3. Pse protesto, a po uben thirrje per proteste na qenka anti pushtet,,,por qenket psiko pate, e rriqera qeveritare ju okomentes, qe na flisni per rregulle shtet te RAMES.po per rre gullat etjera qe ky diktatori sotem ia ka bere popullit, biles edhe ju vete, por ju duhet te jeni lepiresit e kockave te qelbesirave.Nuk do mund te trembe ky popullin me metodat e babait te tij, ose tuajin,, ju beni ate qe ju thone, e mos shihni rrealitetin. .Jeni , grupi trashegimtar, i kurvit, jeni pasues te ketij drogmeni, hajduti te pa pare, qe me mashtrimin erdhi ne pushtet, e do hike i peshtyre, e ne mos dota paguaj tere kobesine e qelbesirave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu