• |
ide | kryesore

Besim Trezhnjeva, gjykatësi në gjykatën e Apelit Durrës do të kalojë sot në sitën e vettingut

Lajme, Të fundit

Mbahet sot seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për gjyqtarin Besim Trezhnjeva.


Besim Trezhnjeva aktualisht është gjyqtar në gjykatën e Apelit Durrës dhe kandidat për anëtar në Këshillin e Lartë Gjyqësor.


Gjyqtari Besim Trezhnjeva do të mbrohet nga avokati Fatmir Brraka.

Trupa gjykuese e KPK përbëhet nga Alma Faskaj, Firdes Shuli dhe Roland Ilia.

Para tij ish-gjyqtari Fatos Lulo nuk mundi ta kalonte vettingun, ndërsa Vitore Tusha doli e pastër duke vazhduar detyren e saj.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *