• |
ide | kryesore

Pas sulmeve me raketa reagon Putin: Akt agresioni ndaj Sirisë, u shkel karta e OKB-së

Lajme, Të fundit

Pas sulmit te SHBA dhe aleateve kunder Sirise, vjen regaimi i pare zyrtar nga presidenti i Rusise, Vladimir Putin.

“SHBA dhe aleatët e saj goditën objektet civile dhe ushtarake në Siri, duke shkelur Kartën e OKB-së dhe të drejtën ndërkombëtare,” – tha Presidenti rus Vladimir Putin duke iu përgjigjur ndërhyrjes amerikano-franko-britanike në Siri, raporton RT.

Ai ka paralajmeruar SHBA per pasojat. “Me këto veprime, Uashingtoni po nxit vetëm një valë të re të azilkërkuesve nga Siria dhe rajoni i tërë”- tha Putin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu