• |
ide | kryesore

Lindita Nikolla në delir para deputetëve të PS-së: Jam krenare për veten si ministre

Lajme

Radhën për t’u shfaqur në ERTV duke raportuar para grupit parlamentar, sot e kishte ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Ajo analizoi punën e saj gjashëmujore dhe tha se ishte krenare.

“Jam krenare për punën time, pasi sektori ka zero probleme që vijnë nga moskomunikimi me ministren, nuk ka ndërhyrje në sistem pa mësuar gjithë komentet e nevojshme. Është kthyer në standard të punës sime zbritja në shkollë, kontakti me mësuesit dhe pedagogët pqër tu thënë se ku po gabojnë, dhe çfarë duhet të bëhet më mirë. Kjo ka qenë dhe thelbi që ka mundësuar të marrim reformat ë vështira si kjo e fundit”– është shprehur.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu