• |
ide | kryesore

Shefi i NATO-s mesazh nga Turqia: Bombardimet, e vetmja zgjidhje për Sirinë

Planet

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se vendeve anëtare të NATO-s nuk i është lënë zgjedhje tjetër veçse të bombardojnë zonat e dyshuara me armë kimike në Siri.


Sipas Stoltenberg, ka qenë Rusia e cila vazhdimisht ka penguar një hetim të pavarur të OKB-së për përdorimin e armëve kimike në Siri.


“Kishte arsye mëse të mjaftueshme për të vepruar dhe po të mos veprohej nuk do të ndaleshin armët kimike.

Perëndimi nuk mund të qëndrojë në heshtje aty ku përdoren armë kimike” – u shpreh Stoltenberg në një konferencë për shtyp në Ankara me ministrin turk të Punëve të Jashtme, Mevlut Cavusoglu.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *