• |
ide | kryesore

Dyshimet/ Disa zyrtarë, gjyqtarë dhe prokurorë, përfitues të paligjshëm të tokave në bregdetin e Vlorës

Lajme, Të fundit
vlore-03.jpg

Njesia Task Forcë në Policinë e Shtetit identifikon afro 100 hekarë tokë me probleme dokumentacioni në vijën bregdetare të Vlorës.


Në hetim 7 persona, zyrtarë dhe përfitues të pronave. Nga hetimi rezulton se kanë mangësi përsa i përket pronësisë.


Task forca ka analizuar të gjitha veprimet e kryera në 16 vite nga personat nën hetim.

Dhjetëra pronarë të ligjshëm kanë depozituar ankesa te platforma e bashkëqeverisjes.

Dyshohet se disa nga përfituesit e paligjshëm janë edhe zyrtarë të lartë në fushën e drejtësisë, si gjykatës apo prokurorë.

3 Comments

  1. ””’Dhjetëra pronarë të ligjshëm kanë depozituar ankesa te platforma e bashkëqeverisjes””

    Pra kjo PLATFORMA BASHKQEVERSESE’ po funksjonon.. apo jo ?

    Nuk e di se cfare ka per te thene bushati per kete gje ? .. se kur Rama e publikoi kete platforme.. cfare nuk thate ju te lapsit, vollet tere ate vrer sa dhe zorret e barkut i nxorret..

  2. Shiko…perse nuk flitet per Durresin ??? Apo nuk ka korrupsion ketu …Varja , popull legen dhe shtet legen , barazim perfekt !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu