• |
ide | kryesore

Në ç’gjendje është Shqipëria? Taksistët e Tiranës i përgjigjen kështu gazetares së ‘Forbes’

Lajme, Të fundit

Kohë më parë kryeministri Edi Rama ishte shprehur se për të kuptuar realitetin, shpesh udhëtonte me taksi nëpër Tiranë dhe pyeste taksistin. Në po të njëjtën mënyrë veproi edhe gazetarja e revistës ‘Forbes’, teksa po përgatiste një shkrim për Shqipërinë. Shellie Karabell tha se pyeti disa taksistë të cilët i thanë:

“Pavarësisht vizionit dhe punës së tij të ashpër, Ramën nuk e vlerësojnë të gjithë. Testi im jozyrtar është ai i taksistëve dhe tregtarëve në kryeqytet, të cilët i pyes se çfarë mendojnë për gjendjen e Shqipërisë sot. Mes një duzine njerëzish të zgjedhur në mënyrë të rastësishme, përgjigjia është e ngjashme: korrupsioni në politikë është i shfrenuar, ne paguajmë shumë taksa dhe për çfarë, infrastruktura është një rrëmujë, dhe gjërat aktualisht i kontrollon George Soros, për shkak se ai paguan për gjithçka. Rama është përballur personalisht me këtë lloj zemërimi në parlamentin shqiptar,” shkruan gazetarja, duke cituar incidentet me miell, vezë dhe ujë.

3 Comments

    1. Zoti të ruajtë vërtetë mënd e kokës o uns !
      Po mos na qenka gjyshi tënd ky Sorosi që shqetësoheshke kaq shumë se mediat i bijnë kot më qafë ?

  1. Dakort me komentin e par. per korrupsionin kan te drejt. Per taksat ndoshta, duhet pare se si eshte puna se gjith bota paguan taksa. Per Sorrosin eshte komplet indokrinim mediatik. Jam kurioz te pyes njeher ate taksistin se a e ka iden se kush eshte Sorrosi. Ngelem duke i kerkuar armiqt jasht vendit ne vend te merremi me mostrat qe kemi ne Shqiperi. Thirri mendjes shqipe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu