• |
ide | kryesore

Tahiri rikthehet pas 6 muajsh në Kuvend, çfarë tha para se të futej në seancë plenare

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer pas 6 muajsh në sallën e Kuvendit. Madje Tahiri jo vetëm që është rikthyer në sallën e Kuvendit, por ka regjistruar edhe emrin e tij për të folur.


Pjesëmarrja e tij në seancë i detyrohet faktit se nëse nuk vinte dhe sot, humbte mandatin si deputet. Por ndonëse pjesë e Partisë Socialiste, Tahiri ka regjistruar emrin për të folur si deputet i pavarur. Ai nuk nguroi që të fliste për gazetarët, ndërsa uroi shqiptarët për rekomandimin e KE dhe shtoi se nuk ka frikë nga hetimi.
“Suksese për rekomandimin pozitiv, unë nuk ka frikë nga hetimi”, – tha Tahiri.


 

 

 

 

2 Comments

  1. Pa me te voglin diskutim qe nuk duhet te kete frike nga hetimi. Ku jane provat?
    Eurot e gjetura bashke me patentat ne makinen e atij djalit te ri? Makina qe kishte shitur tek Habilajt? Apo telefonatat ndermjet disa barboneve? Jo, nuk ka asnje prove per implikimin e tij ne trafikun e droges dhe per me teper eshte ai qe ndertoi “Policine qe duam” te cilen e mbeshteti fort edhe KM dhe ambasadoret Lu e Vllahutin

  2. Qe ky eshte i zhytur kok e kembe nuk diskutohet , problemi eshte se si ky eshte e gjithe kasta politike e ketij vendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu