• |
ide | kryesore

Gjyqtarja nuk justifikon pasurinë, nxehet në sallë, akuzon KPK-në: Keni bërë keq llogaritë

Lajme, Të fundit

Dua rikonfirmim ne detyre. Pasuria ime dhe e burrit është e ligjshme”. Kështu ka deklaruar gjyqtarja e Kushtetueses, Altina Xhoxhaj, e cila ka reaguar pak e nxehur ne seancen ne ngarkim te saj, qe po mbahet këtë paradite,


Sipas saj, llogaritjet e KPK janë te bëra keq dhe janë vendosur apriori.


Kam paraqitur prova te plota për te ardhurat. Me keni ngarkuar barre prova duke mos njohur mire ligjin pasurinë e bashkëshortit. Kërkoj konfirmim ne detyre pasi kam punuar ne mënyre te ligjshme” – ka thënë ajo.


1 Comment

  1. A tu bofsha o veting. U pastrua qyteti dhe nga nje bajge. Kjo plera e kushtetueses kur ishte gjykatse e gjykates Tirane nuk bote gjyq pa leke. I ka rrjepe ish pronaret. Deri edhe nenave me femije te vegjel qe kerkonin pension ushqimor nga burrat e ndare iu merrte leke. Nese ka gjykatse te korruptuar kjo eshte nishi. Babai i saj Seiti ka qene oficer i Enver Hoxhes dhe fiks kete ne 92 Berisha e beri gjykats se ja kerkoi Gazedede. Seitin e ngriten gjykates ne apel kur denoi Maks Haxhine. Ne apel as ky nuk bote gjyq pa leke. Si i ati edhe e bija. Xhaxhai i saj Perparimi, vellai i Seitit ne kohen e monizmit ka qene shef sigurimi te shtetit ne Shkoder ku marre ne qafe qindra shkodrane. Burrin kesaj e mori Nishani president, si kshilltar. Tani kjo Altina ka siguru edhe grinkarten amerikane dhe tallet si te doje. Po grumbullonte leke pa hesap per te jetu ne Amerike. Sot bertet kunder vetingut. Vetem burgu i lan hesapet me keta hajdute.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *