• |
ide | kryesore

Skandali / Si ka degraduar në një vit Rilindja urbane e Kavajës

Arkiva, Të fundit

Nuk ka kaluar as një vit që me nismën e Edi Ramës dhe Elvis Roshit u vendos që në kuadrin e Rilindjes urbane për Kavajën të bëhej një projekt që lidhte qytetin me detin përmes përroit. Ai kalonte në fshatin Qerret ku mbyllej me një port të vogël peshkatarësh dhe prezumohej të mërrte formën e një shetitoreje nga të dyja anët e përroit. Por ende pa mbaruar e gjithë vepra, e cila ende nuk ka mbërritur deri në Kavajë shkattërrimi i saj është i dukshëm. Duket se vjedhja e parave publike ka qenë e përmasave të llahtarshme. Trotuarët siç duket në këto foto kanë rënë, skarpatet anës rrjedhjes së ujit janë shembur dhe me sa duket të fituar kanë dalë vetëm ata që kanë qarkulluar nëpër duar fondet e rilindjes urbane.

©Lapsi.al  

2 Comments

  1. Keto jane paret tona qepasi jane vjele njehere nga 10,15,20 apo 30% tani perfundojne ne hic.Mjere ky popull c’mban mbi kry.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu