• |
ide | kryesore

Puthja Macron Trump që po çmend Amerikën (Foto+video)

Arkiva, Planet

Megjithë dosjet e nxhehta që i presin, me arsenalin bërthamor të Iranit në krye, Presidenti francez Emanuel Macron dhe ai Donald Trump nuk po i fshehin shenjat e një takimi të ngrohtë me njëri tjetrin. Trump doli vetëm për ta pritur në shkallët e Shtëpisë së bardhë homologun e tij frëng, por ky i fundit i tejkaloi të gjitha parashikimet duke treguar shenja afeksioni që mikpritësi i tij nuk i priste.  Ai i ka dhuruar një uthje të vërtetë franceze në njërën nga faqet. Dhe ashtu sikurse duket në video, Trump nuk e kishte marrë ende veten nga puthja e parë kur miku i tij francez i ka zgjatur buzët edhe në faqrn tjetër.


Ky gjest përpos prersidentit amerikan ka surprizuar edhe gazetaren e MSNBC që po komentonte imazhet live. Ajo ashtu sikurse dëgjohet ka bërë fillimish një pauzë ka qeshur dhe vetëm pastaj ka komentuar këtë puthje “alla europine” që amerikanët nuk e kanë zakon.


Ndërsa gazetari  Brian ëilliams ka bërë shaka disa çaste më pas në të njëjtin televizion duke thënë” për një moment mendova se ata do të paraqesnin një listë dhuratash martes tek “Crate & Barrel”.

Kësaj ngjarjeje i ka kushtuar një artikull ironik edhe Neë York Post i cili shkroi se Makron bëri  çështë e mundur të evitonte shtrëngimin e dorës nga Trump duke e surprizuar me dy puthje”. 

Lapsi.al/ Burimu Huff Post France 

 

 

 


4 Comments

  1. Mediat sorosiane nuk humbin rast te behen qesharake me sterhollime te kota sa here behet fjale per Donald Trump. Jane fiks ato gazeta e media qe der naten e fundit para zgjedhjeve ne Amerike, shpallnin fituese Hillaryn me diference te madhe ndaj Trump.

  2. Me thënë të drejtën, nuk besoj se ka vend për t’u “çmendur” Amerika, se qënkan përqafuar e puthur dy presidentët, ai i SHBA me ate të Francës. Amerika ka parë të puthen edhe Merkelin me Obamën e nuk është çmendur ndonjë amerikan.
    Diçka tjetër të tërheq vëmëndjen në këtë vizitë.
    Sheh një president të ri francez rreth të dyzetave me një ledy 64 vjeçare jo fort të hijëshme, e sheh presidentin 70 vjeçar amerikan me një ledy të re e të bukur në krah.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.