• |
ide | kryesore

Skandali me kompaninë Gulf, prokuroria regjistron padinë e policisë, priten arrestime

Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar kallëzimin e bere nga policia per skandalin e kompanisë Gulf.

Mësohet se po hetohet menaxheri i kompanisë Albano Aliko dhe administratori i kompanisë Irakli Svanidze, per akuzen e mashtrimit me pasoja te renda.


Deri më tani mësohet se nuk ka urdhër-arreste.

Prokuroria tani do hetojë për skemën e shitjes së një sasie të mëdha tollonash me çmim të ulur për naftë dhe benzinë ndërkohë që kompania mbylli pikat e furnizimit.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu