• |
ide | kryesore

Moti, deri në fund të prillit temperaturat mbeten të larta

Lajme, Të fundit

Pjesa më e madhe e Europës, duke përfshirë këtu edhe Europën Juglindore dhe Shqipërinë, do të përjetojnë temperatura të larta deri në fund të muajit Prill 2018.

Sipas Meteoalb, moti mbetet me kthjellime vranësira kalimtare; më të shpeshta në Veri dhe pjesërisht në Qendër. Por pasditja vijon kryesisht me kthjellime në zonat Perëndimore ndërsa Veriu dhe zonat Lindore do kenë vranësira të shpeshta e shira të izoluar.


Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mesdita ruan vlera konstante në vend; perjashtuar një rritje të lehtë në zonat Qendrore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu