• |
ide | kryesore

Vettingu/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shtyn vendimin për gjyqtaren Altina Xhoxhaj

Lajme, Të fundit

Duhej të dilte në orët e paradites së kësaj të mërkure me një vendim përfundimtar në lidhje me fatin e gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj.


Por, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë në momentin e fundit nxjerrjen e vendimit.Shtyrja është bërë për shkak të kohës që kërkohet në llogaritjen e likuiditetiteve në deklaratën e pasurisë së gjyqtares.

Trupa e KPK-së njoftoi se vendimi do të dalë më datën 3 maj.5 Comments

  1. Plasi korrupsioni edhe te vetingu. Pse e shtyne per dt 3 maj??????? Po presin leket e rryshfetit dhe jo pak po nja njiqindmi euro dhe jo lek. Po kur kerkoj shtyrjen ai gjykaci i durresit pse nuk ja shtyn si altines po e shkarkun direkt?????(sh. mir e bon). Pse ksaj ja shtyn??? Sa te sjelli eurot pra!!! Shifeni kur te dale e ndershme. Nuk rrezohen kollaj kta te sigurimit or jo.

  2. Ia keni pare llogarite e pasurine ne USA e itali andej I ka .e Ben si e ndershme .mos na zhgenje veting..kerkoni kerkoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *