• |
ide | kryesore

Vrasja në Kamzë, Basha viziton familjen e të vrarit: Dëshmi e dështimit të shtetit

Lajme, Të fundit

Kreu i PD-së Lulzim Basha do të zhvillojë një vizitë në familjen e 53-vjeçarit Agim Boci që u vra mbrëmjen e kaluar në dyqanin e tij gjatë përleshjes me grabitësit. Edhe bashkëshortja e tij Merita mbeti e plagosur. Pas vizitës, Basha tha se pasiguria e bizneseve në vend është e madhe duke akuzuar qeverinë se është në shërbim të kriminelëve.


“Pasiguria e bizneseve në vend është e madhe. I bëj apel të lërë paradat dhe fjalimet boshe. Qeveria është në shërbim të kriminelëve. Duhet të pastrohet politika nga krimi”, tha Basha, pasi i ka shprehur ngushëllimet familjes Boci dhe ka premtuar se ‘do t’i qëndrojmë pranë familjes Buci’.Agim Boci gjeti vdekjen pasi u qëllua nga grabitësit mbrëmjen e kaluar në përpjekje për t’i ndaluar. Ai mbërriti i pajetë në spital, ndërsa gruaja e tij mori një plumb në këmbë. Policia ka vënë një shpërblim deri në 5 milionë lekë të reja për informacione të vlefshme për kapjen e autorëve të krimit.4 Comments

    1. Te lumte o Tironci ! Shum mire e ke then ! cfar opurtunisti ky zotriu, cfar niveli i ulte dhe krejtsish subjektiv… ky mendon se me ndjenja fitohet qeverisja… pa pune pa projekte pas asgje konkrete… kjo jo vetem qe duket ani-qytetare por edhe anti-njerzore….dhe kjo eshte e vertet per cfardo partie qe i perket… PD, PS, Celbesira,…

      1. Ok mor kurv e Saliut , do te tregosh te fortin or legen por je me keq se Torja ,Thimi e Baci se ata te pakten e pranonin por ti or bythqi bei DNA e femijve

  1. O Bash i PDs, o ndyresire e Sales, po ikni ore kriminele-bythqira se te gjithe shqiptaret e dine qe ju e shkaterruat ate vend (shqiperine), kur patet ju qeverine u mbush shqiperia me kriminele, drogaxhij dhe hajdute te armatosur,,,
    Turp te keshe qe sot perdor vrasjet qe ndodhin ne popullsi per te lare surratin e ndyre qe keni..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *