• |
ide | kryesore

Prag Inter – Juventus/ Zbulohen formacionet zyrtare

F1, Sport

Një sfidë që vlen sa pjesa më e madhe e sezonit për të dyja. Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit në San Siro pritet me interes të madh. Rezultati do të jetë përcaktues për skuadrat, Interi në luftën për Champions League ndërsa Juventus në garën për titull. Inter është i pamposhtur në shtëpi nga mesi i dhjetorit kur humbi 1-3 përballë Udinese.


Formacionet zyrtare


INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

JUVENTUS (4-3-3): Buffon; Cuadrado, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandzukic.

Arbitër: Orsato di Schio

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu