• |

VIDEO/ Derbi “i çmendur” në Itali, Juventusi triumfon ndaj Interit

F1, Sport

Mund të konsiderohet një ndeshje “e çmendur” ajo mes Interit dhe Milanit në Milano. Bardhezinjtë triumfuan 3-2 në një sfidë të mbushur me emocione pasi të dyja skuadrat panë veten në avantazh.

Pjesa e parë u mbyll 0-1 me bardhezinjtë në avantazh pas golit të Douglas Costa në minutën e 14-të, por në të dytën ka ardhur kthesa e Interit. Fillimisht Icardi (’52) dhe më pas një autogol i Andrea Barzagli në minutën e 65-të ka kaluar Interin në avantazh.

Kur luheshin minutat e fundit Juventus bën çmendurinë dhe shënon dy herë në dy minuta, fillimisht me një autogol të Skriniar në minutën e 87-të dhe më pas me Higuain në minutën e 89-të. Me këtë fitore Juventus shkon sërish 4 pikë më shumë se Napoli i vendit të dytë i cili ka një ndeshje më pak. ©LAPSI.al