• |
ide | kryesore

Topalli: Kuvendi Kombëtar e rrëzoi Bashën!

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha u rrëzua nga Kuvendi Kombëtar, pasi nuk kishte kuorumin e nevojshëm për të miratuar statuin e ri.

Kështu u shpreh nëpërmjet një statusi në Facebook Jozefina Topalli, kritike e fortë e Lulzim Bashës.

Sipas Topallit, ndryshe nga sa u tha se në sallë ishin 7000 delegatë, ajo thotë se aty ishin 2500 karrige bosh.

“Nuk ka kuorum. Rrezohet Lulzim Basha!

Kuvendi i Statutit te Lulzim Bashes u rrezu bashke me Statutin e LB sepse nuk mori kuorumin.
Salla e Kongreseve ka rreth 2500 karrige, shume prej te cilave ishin bosh gjate gjithe votimit, nderkohe qe Kuvendi sipas Lulzim Bashes ka 7000 delegate.

Sot u perserit ajo qe ka ndodh rreth nje vit me pare kur u fallsifikua dhe u vjedh vota e pjesemarrja e demokrateve ne proçesin antistatuor te zgjedhje se Lulzim Bashes.

Tani Lulzim Basha hypi avionit dhe ik ne Holande; Keshtu çlirohet dhe PD nga pengmarrja”, shkruan Topalli.

10 Comments

 1. jozi ati ka hequr brekt gjelili,apo frroku te trafikoi ty e vajzen,nuk e di por salla ishte plot ,me njerz qe qendronin edhe ne kemb.por ja qe droga qe ju jep rama ju ben qorr siq beri rame kur i thonin avionve mushkonj.

 2. Ja do iki ai po’ kush do vije?
  Ti qe per nje karrike deputeti
  Volle vrer
  Bashke me imam gjeneral e 97
  Po’ pse rrini akoma aty
  Krijoni nje parti te re
  Ua tha mire ai Elezi nga kukesi lustracioni do ju coje ne g te semes te gjithe ju spiunave me jeminin ne krye.

 3. Kur jemi ne stres reagimi eshte i menjehershem dhe une nuk e marr vesh kush eshte i verberi: Basha, Ari apo Topalli. Kush eshte i verberi dhe kush me sy? I verberi orjentohet me sifatet e veta dhe nuk don te shqetesohet nga ato qe kane sy. Ata qe kane sy jane ne dore te te verberit dhe reagojne…

 4. Kuvendi në mënyre anonime ju nxorri ju karrieristët egoistë jashtë loje e jo Bashën.
  Këtë Kuvend të PD shqiptare e përshëndeti edhe zv presidenti i PP europiane, z.Mario David, e ai në përgëzimet e tij ndaj lidershipit të PD, nuk përmendi as topallë e as breg apo imamë e selamë, po Bashën, Berishën, Pollon e Dumën.
  Fakti se për statusin ju dha e drejta që ta kritikojnë vetëm ca idhtarëve të grupit kundërshtar të PD, nuk është tregues se paska dështuar Basha, por përkundrazi është një tregues se ai nuk i vidhet publikisht mendimit të kundërt e parimeve demokratike.
  Perse nuk ju a mbajti që të shkonit vetë në Kuvend e të shfaqnit atje mendimet tuaja e jo në mediat e Edi Ramës ?
  Apo se e dinit se do t’ju zëne me vërshëllima si Selam alykymin e PD.

  1. Kuvendi në mënyre unanime ju nxorri ju karrieristët egoistë jashtë loje e jo Bashën.
   Këtë Kuvend të PD shqiptare e përshëndeti edhe zv presidenti i PP europiane, z.Mario David, e ai në përgëzimet e tij ndaj lidershipit të PD, nuk përmendi as topallë e as breg apo imamë e selamë, po Bashën, Berishën, Pollon e Dumën.
   Fakti se për statusin ju dha e drejta që ta kritikojnë vetëm ca idhtarëve të grupit kundërshtar të PD, nuk është tregues se paska dështuar Basha, por përkundrazi është një tregues se ai nuk i vidhet publikisht mendimit të kundërt e parimeve demokratike.
   Perse nuk ju a mbajti që të shkonit vetë në Kuvend e të shfaqnit atje mendimet tuaja e jo në mediat e Edi Ramës ?
   Apo se e dinit se do t’ju zëne me vërshëllima si Selam alykymin e PD.

 5. une edhe nuk i njof mire ye tjeret antar te pd-s,por vetem disa.
  Josefinen e qmoj shume per kontributin e saj ne karrieren pd,dhe mund te jet akrive edhe tani ne pd.
  por edhe te largohet basha dhe merre klila e vjeter,edhe kjo eshte nje fatkeqsi pdr pd dhe shqiperin.
  pra duhet antar partie me idee te reja,me njofje gjeo-politika internacionale.
  me njofje bazamenti shteti juridik e polico ushtarak.
  me eksperte ekonomie,bankare,projekte industrie.ushtrie.medicine.bujqesie.turizmi.probleme sanutare ,sociale faramaceutike.etj.
  dhe jo Pinguina si ne parti qeverit e vjetra.ok jozi.

 6. Pensionin kjo zonje duhet ta kete te mire, demokracia per kete paska qene.Pronaret nuk kane marre pasurite e vetate meritueme, edhe kjo nga puna e kesaj zonje kaqe vjet ne aktivitetpolitik e shteteror. Eshte rregulluar zonja me katandi, kurse demokratet qe nga 91. shumica kane jetuar vetem me enderra, asgje nuk kane fituar, perkundrazi jane shfrytezuar nga keta _revolucionare, te sotem te PDseSot ketyre duhet tu vije turp per opinionetshtremberuese e cinike qe hedhin ne drejtim te PDse ,, e kryetarit .Me ate qe kemi pare e degjuar, z BASHA kaqene shume me tolerante komunikues me ata, por egersia e kundervenies e tyre le shume opinion te keq, e perbuzes karshi tyre.Nga keta nuk po kuptojme , jane kunder qeverise se mjerimit e qelbesirave, apo jane opozitarete vendosur kunder tyre. Deri me sot kane qenene orgjine e kryeministrit per te ulur dinjitetin e PDse.Koha e veprimi do i tregoje se sa e duan PDne.

 7. Ik mor sorre se ke vjell bolle ska demokraci ska njerez a je qerru e shurrllu i pave njerzit si folen si mase qefit ajo ashte liria e partise demokrake pave kritika ti kyre u mblidhen socialistet i vetmi qe bani kritika ishte ed drama asnje socialist tjeter ky eshte nryshimi ik pjerdhu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu