• |
ide | kryesore

Dorëhiqet gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës

Lajme, Të fundit

Gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës, Brunilda Kasmi, ka dhënë dorëhqjen nga detyra. Lajmin e ka raportuar Panorama duke ju referuar burimeve nga presidenca. Kasmi është njëherësh kandidate për në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe kishte përparësi për të kaluar në procesin e rivlerësimit. Në vitin 2015, ILDKP e kishte përfshirë gjyqtaren Kasmi në listën me 81 zyrtare të lartë që ishte gjobitur pasi nuk kishte deklaruar pasurinë.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu