• |
ide | kryesore

Kapen me 1 kg kokainë, arrestohet çifti shqiptar

Lajme, Të fundit

Dy 28-vjeçarë shqiptarë, një burrë e një grua me inicialet L.N dhe S.E janë arrestuar nga autoritetet italiane pasi janë kapur nën posedimin e 1 kg kanabis.


Mësohet se lënda narkotike është zbuluar pas një kontrolli rutinë nga autoritetet e vendit fqinj në mjetin ku udhëtonin shqipëtarët që ishte ndaluar në një postobllok.


Kokaina ishte e fshehur në pjesën e motorit. Të fshehura gjithashtu u gjetën edhe 6 mijë euro, të prerjeve të ndryshme, të cilat dyshohen se janë përdorur për shit-blerjen e lëndës narkotike.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu