• |
ide | kryesore

Calvin Harris skocezi më i ëgjuar i shekullit të 21

Paparazzi, Slider

DJ Calvin Harris është cilësuar si artisti skocez më i dëgjuar i shekullit XXI.

Fituesi i çmimit “Grammy” mori vendin e parë pas shumë hiteve botërore gjatë 12 viteve të fundit.


“Është një nder shumë i madh që të marrë këtë titull si artisti skocez më i dëgjuar i shekullit XXI”.

Sipas tabelës “PPL”, projektet e artisti u dëgjuan më së shumti në radio dhe televizion në Mbretërinë e Bashkuar.

“PPL” gjeti se një këngë e Harris dëgjohej çdo gjashtë minuta në Britani të Madhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu