• |
ide | kryesore

Ibsen Elezi mesazh Arben Ristanit: Ti shpif, me Safet Gjicin kaloi dreka dhe darka Flamur Noka

Lajme, Të fundit

Që nga shfaqja e tij në Kuvendin e Partisë Demokratike, Ibsen Elezi krahas mbështetjes së demokratëve të thjeshtë, është sulmuar nga pjesa dërmuese e mbështetësve të Bashës.

Pas sulmit nga sekretari i përgjithshëm Arben Ristani, ai ka zgjedhur t’i japë përgjigje në rrjetin social Facebook ku i kujton se sa herë deputeti Flamur Noka ka punuar pas shpinës së demokratëve dhe në favor të forcave kundërshtare.

“Shoku Ristani !

Kjo shpifja juaj ne opinion se une kam qene pjese e Gjicit ne fushaten e 2013, eshte e neveriteshme.

Imagjino kush eshte bere Sekretar i Pergjithshem i PDSH.

Ne 2017 une kam marre pjese 3 dite:

– 5 ose 6 qershor ne prezantimin e kandidateve ne kryesine e PD Kukes, erdha nga Tirana per hater te mikut tim Isuf Cela.

Ajo qe thash ishte : “koleg te kryesise deges kam ardh per t’ju thene dy fjale ne mbeshtetje te kandidatit per deputet Z.Isuf Cela, Basha ka bere nje nga zgjedhjet me te mira, por problemi eshte se te ka futur ne mes te dy kandidateve injorant dhe te pamoralshem. Isuf ta kane minu terrenin ne Kukes, veja mendjen dhe thello rezultatin ne Tropoje, etj etj”

Askush nuk kundershtojne ate salle me mbi 50 persona”

– Ne takimin prezantues nga Basha te dates 12 qershor ne mos gabofsha, por mbaj mend mire se e shtyva 3 dite daten e injeksioneve te Kimio-Trapise vetem per te qene prezent ate dite.

Eshte e vertete qe ate dite me ka ftu per kafe Gjici, ne nje kafe ne qender te institucioneve, por vetem ndihme s’me ka kerkuar.

Takimi me shume kishte te bente me kryetarin e Qarkut te inkriminuar qe ne Komisionin Qendror Zgjedhor e kishte nderhy Flamur Noka per te mos e shkarkuar, gje te cilen me vone Muli e ka pranuar edhe ne prezence te kryetarit PD Kukes Z. Rexhmati dhe Lulezim Bashes.

– Diten e votimit edhe pse ne Kimio-Terapi erdha nga Tirana dhe votova se do ishte turp qe une dhe familja ime te mos votonim Isuf Celen.

Per Gjicin ta thote vete Muli se sa e ka ndihmuar dhe sa here ka ngrene dhe ha dreka e darka

Shoku Ristani edhe nje pyetje te fundit, kur je perballe pse me rri si m.. ti ore?!” shkruan Elezi.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu