• |
ide | kryesore

‘Nami’ në rradhët e Policisë, rreth 500 prej tyre refuzojnë procesin e Vettingut, japin dorëheqjen

Lajme, Të fundit

Vettingu në polici duket se ka frikësuar një pjesë të policëve, pasi rreth 500 prej tyre së Shtetit kanë refuzuar t’i nënshtrohen këtij procesi dhe kanë dhënë dorëheqjen.


Sipas sindikatës së policisë ata janë mbi 45 vjeç dhe këtë zgjedhje e kanë bërë për të përfituar pensionin suplementar. Punonjësve që kanë dhënë dorëheqjen iu miratohet lirimi nga detyra Brenda 30 ditësh dhe për 2 vite ata përfitojnë pagën vijuese.


Kur ka mbetur edhe një javë nga përfundimi i afatit të dorëzimit të 3 formularëve të Vettingut në polici, ai i deklarimit të pasurisë, formimit profesional dhe pastërtisë së figurës, rreth 60 % e punonjësve të policisë në rang vendi e kanë bërë dorëzimin.2 Comments

  1. nuk ja polic por kriminel te rames e tahirit,keza i zgjodhen vet keta polic para 5 viteve,siq zgjodhen dhe kriminelet deputet frroket,prengen,artur bushin,roshin,doshin,pjerdh e dhin ndreun,tahirin etj.kurse kriminelin shizofren ramen e zgjodhen kryekriminelet ruqi,spartak braho,klosi e xhafa.

  2. Do largohen policet me te ndershem dhe do ngelen me kriminelet qe ndihmuan ne mbjelljen ,korrjen dhe trasportimin e hashashit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *