• |
ide | kryesore

Trump kundër aktores komediane,’E pështirë, më shkatërrove mbrëmjen’

Paparazzi, Slider

Presidenti Trump me anë të një postimi në Twitter ka folur ashpër në drejtim të komedianës Michelle Wolf e cila hapi Darkën e Korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë raporton BBC.


Trump për të cilin është i dyti vit radhazi që mungon në këtë event e ka quajtur një comedian “të pështirë” Michelle Wolf” duke thënë ndër të tjera se ajo ka shkatërruar darkën me batuat e saj.Ai edhe darkën e vitit të kalaur e quajti një dështim ndërsa për këtë vit ai u shpreh se darka nuk duhet të zhvillohet më sepse ëzhtë e turpshme edhe për të pranishmit ose të ketë një format tjetër.Akti i komedianes Michelle Wolf ngjalli si vlerësim ashtu edhe kritika ndaj saj. Organizata pas këtij eventi vjetor shprehu keqardhje për përçarjen që mbizotëroi sallën pas performancës hapëse të komedianes. Ndër komentet më polemizuese dhe të ashpra të Wolf ishin ato drejtuar sekretares së shtypit në Shtëpinë e Bardhë Sarah Sanders, e cila u vu  në një pozitë shumë të vështirë e kjo dukej mjaft mirë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.