• |
ide | kryesore

Berisha: Çohuni në protesta, Rama po i fal pasuritë Greqisë

Lajme, Të fundit

Pak ditë më parë u mbajt takimi i parë i ekspertëve mes Shqipërisë dhe Greqisë për marrëveshjen e detit.
Nga të dyja palët u shprehën se takimi ishte konstruktiv dhe se në fillim të qershorit do të kemi një marrëveshje përfundimtare.

Por ish- kryeministri Sali Berisha shkruan sot se me këtë marrëveshje Shqipëria po i fal pasuritë përrallore Greqisë.


Sipas tij marrëveshja është kryer me kohë dhe në fund të majit pritet zyrtarizimi.

Ai u bën thirrje shqiptarëve ta ndalojnë këtë maskaradë.

“Shqiperia ne prag te dorezimit te pasurive perrallore Greqise!

Te dashur miq, dje u mblodh komisioni i perbashket i kryesuar nga spiuni famoz Meçollari per shitjen e Detit.

Akti i tradhetise se larte kombetare do firmoset sipas ministrit grek te puneve te jashtme Kotzias brenda muajt Maj, kjo sepse marreveshja ka perfunduar me kohe.

Ju bej thirrje shqiptareve te mbrojne interesat jetike, integritetin territorial duke flakur nje minute e me pare vellain siamez te Jorgo Zografit, Edvin Kristaq Ramen!”, shkruan Berisha.

9 Comments

  1. Ky trapi cfare po thote?! ………. Te pakten ketij nuk i takon te ndihet……… marreveshja qe mund te behet tani eshte me e mire se ajo qe beri vete Saliu, kush eshte tradhetari ketu???!!!……….. Te flase ndonje tjeter dhe jo ky plak i rrjedhur……

  2. Ky eshte nje plak i rrjedhur. Pse krijon insinuata te tilla. Ti ke qene vete pale ne nje marreveshje te tille. Eshte e njejta. Thjesht i kane bere nje makiazh, per te justifikuar veten keta qe jane. Nese je burre, pasi te lidhet kjo marreveshje cohe ne gj kushtetuese dhe e vendosin ata. Por deklarata te tilla jane joserioze, qesharake dhe nuk te shkojne ty si ish kryeminister i ketij vend.

  3. –Ti qe je –nje njeri i zakonshem–si ka mundesi te jesh ekspert te dallosh marrveshjet per detin se kush eshte me e mira?Ate here nuk na qenke nje njeri i zakonshem por ndonje nga nenshkruesit e kesaj marrveshjeje ose ndonje militant i thekur qe kur komenton ,komenton vetem me te thenat e pushtetareve te -hashashit-qe deri dje e ngrinin me te madhe qe -Lulushi-shiti detin sebashku me -Salen-

  4. Se ti TRADHETAR dhe KRIMINEL (ti dogje e sulmove qytetet e tua ne 97 o MUT!) nuk e bere kete per Greqine. A nuk ishe ti ai qe e Fale Detin dhe menjehere te nesermen anijet luftarake greke erdhen deri tek bregu i detit ne Sarande dhe nuk lejonin anijet e peshkimit te dilnin sic kane dale per shekull!? Mut Ti dhe Kak Rama! Dhe me Tej TRADHETARE dhe Mut Zogu, Enveri dhe Ramizi qe ky i fundit i dha Greqise jo vetem reren e detit te Sarandes e deri ne Himare (qe quhet Kum), pa harruar dhe groposjen e lendeve kimike ne fushata e Vrionit. Apo dhe sjellja e Janullatosit. Dhe perse per nje operim zemre qe beri Ramizi ne Greqi (pa folur se sa para i kane ofruar!?) Por le te shpresojme Vertet tek nje ndergjegje qytetare. Ti marrin njehere ZVARRE keta TRADHETARE (Berishe, Rame, Meta & Bashe)!

  5. O Berishe perse nuk te besojne shqiptaret? Berish te ka mbetur mendja te parulluat revolucionare te komunistave. Berishe drejtohu institucioneve perkatese te shtetit, ashtu si beri PS kur e çoi marveshjen e qeverise tende per detin me Grekerit ne Gjykate Kushtetuese. Besoj se e di rezultatin. Berishe hiqe nga koka jote se na mashtron, me parulluat e shpifjet e tua te radhes. Ne qofte se se je atdhetar, drejtohu institucioneve kombetare e nderkombetare me fakt e argumente.

  6. Mos u zini o njerez, se te gjitha palet ne kete marreveshje jane brenda, te perfshire. Kesaj rradhe do nenshkruhet , dhe cudia me e madhe 3 dite zgjat. Berisha ben thirrje se e di qe askush nuk e merr seriozisht.

  7. —-Te marrim zvarre -Berishe ,Rame ,Meta,Bashe –sipas komentit zotrote o do jesh –Stalini-qe e adhuronte Enverin ose sipas logjikes time duhet te jesh antar i –PDIU–se -cam..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu