• |

VIDEO/ Roma barazon sërish ndaj Liverpool

Një ndeshje fantastike në “Olimpico” ku përballen Roma dhe Liverpool për një vend në finalen e Champions League. Liverpool ka shënuar golin e parë në minutën e 8 të takimit. Ishte Mane që ka shënuar pas një asist nga Firmino. Por në minutën e 15-të është barazuar rezultati pas një autogoli të çuditshëm. Milner dërgoi topin në rrjetë pa dashje një tentative të Lovren për ta larguar nga zona.

Por shpresat e italianëve për përmbysje janë venitur shpejt pasi anglezët kaluan sërish në avantazh në minutën e 25-të të pjesës së parë. Në një goditje këndi Wijnaldum kalon përsëri Liverpoolin në avantazh. Në shifrat 1-2 u mbyll pjesa e parë ndërsa në të dytën Roma gjeti golin e barazimit me Edin Dzeko në minutën e 50-të. Anglezët kanë fituar ndeshjen e parë 5-2. ©LAPSI.al