• |
ide | kryesore

Traileri i ri i “Avengers: Infinity War” (VIDEO)

Paparazzi, Slider

Përpara se të shihni filmin, duhet të dini se “Avengers: Infinity War” është më intensivi i filmave të Universit Kinematik të Marvel deri më tani, për shkak të misionit gjenocidal të antagonistëve dhe pasojat e rënda për disa nga karakteret më të dashura.


Filmi ka shumë humor dhe momente limonatë, por në fund të fundit shkon në vende më të errta se filmat e mëparshëm. Gjithashtu, kërkon goxha njohuri për gjërat që kanë ndodhur në filmat e mëparshëm të Avengers; është pika e takimit e disa serive dhe historive.


Dhuna është një nga komponentët kryesorë të këtij filmi; ka torturë dhe shumë skena shtypjeje apo therjeje të shtuara nga skenat e zakonshme me godina që shemben, sherre të mëdha dhe anije kozmike që shpërthejnë.

Thanos (Josh Brolin) është deri tani armiku më i fuqishëm me të cilën Avengers janë përballur, fakt të cilin krijuesit e filmit e theksojnë menjëherë me goditjen brutale që ai i jep njërit prej Avengers-ave më të fuqishëm.

Elementi kryesor i plotit të filmit është vrasja masive në një shkallë universale, e cila ndoshta mund të jetë pak më shumë seç shikuesit e vegjël mund të përballojnë, ndaj prindër; KUJDES.

Dhe faktikisht, gjërat bëhen mjaft të zymta: personazhet kryesore vdesin, dhe antagonistët janë shumë më të frikshëm se shumica e personazheve të tjerë të këqinj në comic books (librat komikë ose librat ku historia tregohet me dialogje dhe fotografi).

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *